Exkurze do Království železnic

V pátek 16. února se společně s předškoláčky vypravíme do Království železnic.
Exkurze do Království železnic

Prohlédneme si zde expozici obřího modelového kolejiště a zúčastníme se rovněž vzdělávacího programu na téma Doprava ve městě.

Odjezd od školy v 7.45 hodin. Návrat části dětí na oběd okolo 13. hodiny, zbylé děti pokračují na exkurzi do České televize v rámci školní družiny.

DOPRAVA VE MĚSTĚ
Téma: Dítě a svět

Anotace: Když se vypravíme do města, číhá na nás mnoho nástrah. Když ale víme, jak na to, dokážeme je snadno překonat. Žáci / děti při prohlídce modelu kolejiště vyhledávají a postupně plní jednotlivé úkoly zaměřené na rozpoznávání dopravních prostředků a řešení situací, ve kterých by se jako chodci mohli ocitnout. Jejich řešení zaznamenávají do zapůjčeného tabletu. Aktivita je vedená lektorem.

Délka programu: Předpokládaný čas 40 minut + následná volná prohlídka expozice

Co se naučíme:

Dítě zná různé dopravní prostředky, seznamuje se s nebezpečnými situacemi v dopravě a učí se je řešit.
Poznává dopravní prostředky, rozpozná nebezpečí různého charakteru, učí se řešit situace v roli chodce.
Jaké kompetence rozvíjíme:

K řešení problémů: žák vnímá problémové situace i mimo školu a učí se je řešit
Digitální: žák ovládá digitální zařízení a chová se šetrně ke svěřenému digitálnímu zařízení

Přidáno 16. 2. 2024, autor: Správce webu