Nová výše úplaty za MŠ a ŠD ve školním roce 2024/2025

Zastupitelstvo obce Rosovice stanovilo novou výši úplaty za předškolní vzdělávání v mateřské škole a za zájmové vzdělávání ve školní družině.
Nová výše úplaty za MŠ a ŠD ve školním roce 2024/2025

Od 1. ledna 2024 došlo v souvislosti s novelou § 123 odst. 4 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, ke změnám pravidel při stanovení úplaty v mateřských školách, školních družinách a školních klubech zřizovaných státem, krajem, obcí nebo svazkem obcí. Na základě této novely nově stanovuje v těchto školách a školských zařízeních výši úplaty zřizovatel.

Na zasedání zastupitelstva obce Rosovice dne 3. června 2024 bylo odhlasováno v usnesení č. 4 zvýšení měsíční úplaty za předškolní vzdělávání v mateřské škole z 300 Kč na 500 Kč a za zájmové vzdělávání ve školní družině ze 100 Kč na 200 Kč, s platností od začátku nového školního roku 2024/2025.

Osvobození od úplaty

• zákonný zástupce dítěte, který pobírá opakující se dávku pomoci v hmotné nouzi
  • zákonný zástupce nezaopatřeného dítěte, pokud tomuto dítěti náleží zvýšení příspěvku na péči
  • rodič, kterému náleží zvýšení příspěvku na péči6) z důvodu péče o nezaopatřené dítě, nebo
  • fyzická osoba, která o dítě osobně pečuje a z důvodu péče o toto dítě pobírá dávky pěstounské péče
  • nově s účinností od 1. 9. 2024 dochází k rozšíření možného osvobození od úplaty o rodiny pobírající přídavek na dítě. O osvobození bude možné žádat od začátku školního roku 2024/25, tzn. od 1. 9. 2024, pokud zákonný zástupce prokáže řediteli školy, že pobírá přídavky na dítě. Tuto skutečnost prokáže zákonný zástupce „Oznámením o přiznání dávky státní sociální podpory – přídavek na dítě“.

Přidáno 22. 6. 2024, autor: Správce webu

Školka v pohybu